TURISTIKA

Ubytování Jeseníky pod Pradědem,
Penzion u MVE - Ludvíkov.

Turistické možnosti


 

:: Naučná stezka Bílá Opava

Naučná stezka Bílá Opava je součástí Národní přírodní rezervace Praděd. Vede podél toku říčky Bílé Opavy od jejího pramene na jižním svahu hory Praděd až do Karlovy Studánky. Tok říčky po cestě křižujete po řadě můstků a lávek. Právě v této části toku Bílé Opavy se nacházejí vodopády, peřeje a kaskády, které v kombinaci se smrkovými lesy vytvářejí s lokality jedno z nejkrásnějších míst v České republice.

:: Ski areál Praděd

Lyžařské středisko vyhlášené svými dobrými sněhovými podmínkami pro lyžování. Šest vleků různé délky a všech stupňů obtížnosti, 7 sjezdovek v celkové délce cca 4,5 km. Možnost večerního lyžování, kapacita přepravy na vlecích je cca 1000 osob / hodina. Ski areál je umístěn uprostřed národní přírodní rezervace Praděd. Ski servis a půjčovna lyží.

:: Petrovy kameny

Skupina skal na vrcholu Vysoké hole (1446 m.n.m.). Součást národní přírodní rezervace Praděd. Jsou významnou dominantou kraje a současně význačným orientačním bodem. Z důvodů ochrany vzácné květeny nejsou skály přístupné veřejnosti. V minulosti byly Petrovy kameny označovány jako dějiště čarodějnických sletů. Oblast je vyhledávaným místem lyžařů a jsou zde jedny z nejlepších sněhových podmínek na Moravě.

:: Praděd-vysílač rozhledna

Holý vrchol nejvyšší moravské hory Praděd leží v nadmořské výšce 1492 m n.m.. Na jejím vrcholu byla v roce 1912 vybudována rozhledna - kamenná Habsburská věž. V roce 1959 se zřítila a na jejím místě byla vystavěna po roce 1970 televizní věž s vysílačem vysoká 145 m a s rozhlednou ve výšce 40m. V objektu věže je restaurace. Je odsud daleký výhled na všechny strany a vyjde-li počasí opravdu ideálně pak až k Vysokým Tatrám.

:: Ski centrum Malá Morávka - Karlov

Ski centrum Malá Morávka - Karlov je oblíbeným lyžařským střediskem. Zdejších 13 lyžařských vleků uspokojí začátečníky i zdatné lyžaře. Parkování je zajištěno u jednotlivých vleků, možnost večerního lyžování, strojově upravované sjezdové trati. Lyžařská škola, půjčovna, servis, občerstvení.

:: Jeseníky - turistické informace

Jeseníky - malebný zalesněný horský masiv na severu Moravy s nejvyšší horou Pradědem (1492 m) se rozkládá na ploše větší než 3600 km2 na území okresů Bruntál, Jeseník a Šumperk. Více než 740 km2 zaujímá Chráněná krajinná oblast Jeseníky. Životní prostředí a vyrovnané ekologické vztahy této krajiny patří k nejhodnotnějším nejen v České republice, ale i v celé střední Evropě.Domácí i zahraniční návštěvníci naleznou v Jeseníkách ideální podmínky pro rekreační i náročnou horskou turistiku, letní i zimní sporty, ale i jeskyně a vodopády, výhledové skály, pestrou květenu a bohatou zvířenu, architektonické památky, muzea a širokou nabídku kulturních příležitostí i možností lázeňské léčby. V zimě jsou Jeseníky rájem lyžařů. Jejich pověst nejzasněženějších hor České republiky oprávněně láká milovníky běžkařské stopy i sjezdového lyžování vynikajícími sněhovými podmínkami, ideálními terény, pohostinstvím horských chat i nezapomenutelnými pohledy na zimní krásu hor. Od Nízkého přes Hrubý Jeseník, do Rychlebských hor i do hornatiny Králického Sněžníku vedou cesty návštěvníků četných lyžařských středisek. Jeseníky nabízejí široký rozsah možností využití volného času návštěvníkům všech věkových kategorií, rodičům s dětmi, náročným i pohodlnějším turistům, milovníkům přírody, ale především těm, kteří hledají průzračný vzduch pod letní oblohou, vůni lesa a lučních květin, klid hlubokých lesů a čistou vodu řek a potoků. Každý u nás nalezne ta svá místa, na která se bude rád znovu a znovu vracet.Jeseníky však nejsou jen hory. Obyvatelé tohoto kraje se usídlovali v údolích a podhůřích, kde již od 13. století zakládali obce a města, která vytvářejí osobité kolority architekturou svých stavebních památek a celoroční nabídkou rozmanitých kulturních prožitků.